Pora na modną i praktyczną spódnicę w kratę!

super-modna-rozkloszowana-spodnica-w-krate-42-xl-637292

Tak jak latem modne są kwiaty i paski, tak jesienią do łask powraca krata. Kupienie sobie czegoś w taki wzór to nie tylko uzupełnienie swojej garderoby o nowe ubranie, ale też sposób na urozmaicenie jej. Założenie na siebie czegoś w kratkę ożywia stylizację złożoną z ubrań o jednolitym kolorze. Taką spódnicę można zakładać i na co dzień, i do pracy, i nawet na skromniejsze uroczystości. Jest to zakup bardzo praktyczny.

Najbardziej uniwersalna, praktyczna spódnica to taka do kolan i rozszerzająca się ku dołowi albo ołówkowa. Kratka może być delikatna, czyli pionowe i poziome kreski, ale może być też bardziej widoczna, czyli np. szachownica albo szkocka kratka. Jeśli spódnice mają być praktyczne i uniwersalne, to najlepiej wybierać takie o spokojniejszej kolorystyce albo żywszej, ale w wersji dwukolorowej i ten drugi kolor powinien być neutralny, spokojny. Wtedy będą odpowiednie i do pracy (jeśli ubiór nie jest dokładnie określony), i do szkoły, i jako element codziennego, praktycznego ubioru, i na różne inne okazje. Można je zestawiać z różnymi jednolitymi ubraniami. Wspaniale wyglądają jako uzupełnienie zestawienia z ciuchami czarnymi oraz szarymi. Inne ubrania mogą mieć i bardziej wyrazistą kolorystykę, ale wtedy trzeba wziąć pod uwagę kolor spódnicy, by pasowały. Praktyczne spódnice wcale nie muszą być jednak uniwersalne. Tu bardziej chodzi o wygodę. Taką może być i taka o bardziej wyrazistej, wielobarwnej kracie. Do pracy się takiej nie założy, ale na co dzień czy na spotkania z przyjaciółmi będzie ona idealna.

Nawet jak projektanci i znawcy najnowszych trendów nie wspominają o kratce, to jest ona w chłodniejsze miesiące zawsze na czasie. Obecnie jest ona bardzo modna, to znaczy, że nawet najbardziej rzucające się w oczy, kolorowe wzory z nią są doskonałym pomysłem. Śmiało więc można nosić spódnicę w kratkę, nawet taką najbardziej ekstrawagancką. Modne są też inne ubrania w kratę. Nie tylko bluzki koszulowe, ale też sukienki, spodnie i marynarki. Co do spódnic, to w artykule mowa o tych bardziej praktycznych. Są jednak i inne modele, jeśli ma być coś bardziej niezwykłego.